top of page

Co zvážit při koupi nové kuchyně?

Novou kuchyňskou linku si pořizujeme většinou jednou nebo dvakrát za život a proto je potřeba tuto realizaci řádně zvážit a promyslet. My se Vám nyní pokusíme přiblížit, co byste měli vzít do úvahy, než si kuchyň objednáte.

 

Velikost a tvar kuchyně: Každý má pro kuchyňskou linku vyhrazený určitý prostor. Ujasněte si, zda bude kuchyňská linka pouze rovná (tedy podél jedné stěny) nebo bude mít jiný specifický tvar (kuchyň do tvaru L nebo U, či s volně stojícím ostrůvkem...)

 

Otevřená versus zavřená kuchyně: Tuto otázku si pokládají nejčastěji lidé, kteří zařizují nový dům nebo byt a mohou se tak rozhodnout, zda upřednostňují uzavřenou nebo otevřenou kuchyni. Preferujete kuchyni jako samostatnou místnost nebo otevřený prostor, kde je kuchyně součástí jídelny a obývacího pokoje? V uzavřené kuchyni budete mít klid a soukromí na Vaše kulinářské aktivity, na druhou stranu pokud jste společenský typ člověka a nevadí Vám, když Vám ostatní ,,koukají pod ruce“ je otevřená kuchyně dobrou volbou.

 

Design kuchyně: Kuchyňská linka by Vám měla ideálně ladit a korespondovat se zbytkem bytu nebo domu. V Domě nábytku Štach máme na výběr z široké řady dezénů lamina i pracovních desek, takže si vybere opravdu každý. Budete chtít kuchyni v jednom dekoru nebo se vám líbí různé kombinace? Také už nemusíte shánět obklady za pracovní desku, protože je možné na stěnu umístit laminátovou desku, která bude korespondovat se zbytkem kuchyně. V dnešní době je na trhu také obrovské množství dřezů. V naší nabídce nechybí ani oblíbené granitové a granixitové dřezy, které se dělají v desítkách různých barev a vyznačují se velkou vaničkou pro pohodlné mytí nádobí.

Jak vidíte, při výběru nové kuchyně je stále nad čím přemýšlet.

 

Skříňky a úložné prostory: Popřemýšlejte také nad uspořádáním skříněk a úložných prostorů pro Vaše nádobí. O tomto by měl rozhodnout určitě ten, kdo v kuchyni vaří a peče nejčastěji, protože ne vždy to, co se nám líbí, je praktické při chodu běžné domácnosti. Věci a nádobí, které používáte nejčastěji, byste měli mít po ruce. Také se zamyslete, zda pro Vás bude lepší, když se skříňky budou otevírat horizontálně nebo vertikálně.

 

Nákres kuchyně: Než dojdete k nám do nábytku, doporučujeme si udělat malý jednoduchý nákres kuchyně, jak má být asi velká, kde bude elektrika, kde je přívod vody a případně jestli je někde nějaká překážka. Náš technik kuchyni samozřejmě přijede zaměřit, ale pro prvotní odhad a hrubé nacenění tento nákres není na škodu.

 

Spotřebiče: Máte své vlastní spotřebiče, které si chcete do nové kuchyně zakomponovat nebo budete chtít s novou kuchyní nakoupit i nové spotřebiče? Popřemýšlejte, jaké spotřebiče preferujete a co nesmí ve Vaší kuchyni rozhodně chybět. Budete chtít volně stojící spotřebiče nebo zabudované v kuchyňské lince? V Domě nábytku Štach Vám rádi zajistíme i spotřebiče do Vaší kuchyně.

 

Cena kuchyně: Také byste si před koupí kuchyně měli stanovit, jakou finanční částku chcete do kuchyně zainvestovat. V nabídce máme několik řad kuchyní, takže jistě vybereme tu, která Vám bude nejvíce vyhovovat také po finanční stránce.

 

Není toho málo, proto si udělejte na výběr kuchyně dostatek času a určitě to neuspěchejte.

Clean Kitchen
bottom of page