top of page

Jak vybrat správnou postel

Víte, jak vybrat postel? Víte, co je důležité při výběru matrace nebo co znamená spánková paralýza? V této rubrice Vám přineseme odpovědi na otázky týkající se spánku nebo třeba výběru vhodného nábytku do ložnice. Dnes začneme tématem POSTEL.

Postel je nedílnou součástí našeho života a jak už jste jistě slyšeli, spánek tvoří třetinu našeho života. Proto je důležité tuto třetinu strávit nejlépe kvalitním spánkem. A kvalitní spánek začíná u kvalitní postele. Každý člověk má jiné požadavky, ale vždy je nutné zaměřit se na několik hlavních bodů:

Výška postele: Každý člověk preferuje jinou výšku lůžka, obecně se ale lépe vstává, obzvláště u starších lidí, z vyšší postele. Nejmenší doporučená výška postele je 30 cm, velmi příjemná výška pro snadné vstávání je od 50 cm.

Rozměry postele: Nejčastěji lidé volí rozměry pro dvojlůžko 160x200 cm nebo 180x200 cm, někteří prodejci však v dnešní době jdou zákazníkovi vstříc a není výjimkou pořídit si atypický rozměr lůžka např. 200x200 nebo 200x220 cm. 

Materiál postele: I v tomto případě je již na trhu řada materiálů, ze kterých si každý zákazník vybere. Nejčastěji lidé volí na výběr ze dřevěných postelí a z postelí čalouněných. Zatímco kvalitní celomasivní dřevěná postel symbolizuje stabilitu, pevnost a dlouhověkost, čalouněné postele jsou symbolem pohodlí a měkkosti. V nabídce jsou ale také prostší verze lůžek z laminovaných desek různých desénů v dobré ceně. Samozřejmě že přírodní materiály jsou pro člověka vždy nejvhodnější volbou. 

Čelo postele: Čelo postele je prvek, který by měl být hlavním monumentem a také dekorací ložnice. Právě dekorem čela postele můžeme vyladit konečný vzhled celé místnosti. Čelo tvoří nosnou část postele a hlavní designový prvek. 

Cena postele: V neposlední řadě vybíráme postel také podle ceny. Na trhu se postele pohybují v řádech tisíců, desetitisíců, ojediněle i statisíců korun.  Je nutné si uvědomit, že na konečnou cenu má hlavní vliv kvalita postele, materiálové složení, pevnost a stálost konstrukce a také co všechno je součástí lůžka. Tak jak je to s každým zbožím, vyplatí se hledat postel, která neprošla masovou výrobou. V takové posteli pak můžete hledat duši a její skrytý příběh.

01.Yasmine.jpg
bottom of page