top of page

Jak vybrat novou matraci?

Novou matraci člověk kupuje přibližně jednou za deset let a trendy v oblasti spánku se neustále mění. Taktéž se mění materiály, ze kterých se matrace vyrábějí, proto je dobré si udělat před koupí matrace malý přehled. Na naší expozici v Domě nábytku máme stabilně více jak dvacet druhů matrací různých výšek, tuhostí i materiálů. Najdete u nás jak pěnové matrace, tak taštičkové matrace.

Před koupí matrace zvažte:

 

Výšku matrace: Na trhu jsou matrace od výšky cca 10 cm po výšku cca 35 cm a proto je potřeba zvážit, v jaké výšce novou matraci chci. Pokud má postel například nízké čelo a nechcete ho úplně překrýt, doporučujeme změřit, do jaké výšky matraci shánět. Kromě výšky nezapomeňte poměřit celkový rozměr matrace.

 

Složení matrace: U nás můžete vyzkoušet více typů matrací a poté se rozhodnout, co je Vám nejpříjemnější. Každý výrobce Vám bude tvrdit, že jeho materiál je ten nejlepší, nejdůležitější je ale nakonec Váš pocit, který máte při ulehnutí na matraci. Proto u nás můžete všechny matrace v klidu vyzkoušet a poležet na nich.

Největší zastoupení však na naší expozici mají matrace pěnové od různých výrobců. Velice oblíbené jsou v dnešní době matrace s paměťovou pěnou, které jsou vhodné pro všechny, kteří trpí bolestmi zad, kloubů a chtějí při spánku tělo zregenerovat. Matrace s paměťovou pěnou také využívají lidé po operaci kloubů nebo lidé dlouhodobě upoutáni na lůžko.

 

Zdravotní problémy: Pokud máte nějaké zdravotní problémy, určitě je Vašemu prodejci sdělte, aby Vám mohl pomoci vybrat správnou matraci. Na naší expozici máme například patentovanou matraci Magnistrech, která je vhodná pro zákazníky se skoliózou páteře. Dále u nás najdete také například gelovou matraci vhodnou pro zákazníky, kteří se hodně potí nebo matraci vhodnou pro seniory se zpevněným bokem.

 

Cenu matrace: Ujasněte si také představu, kolik peněz chcete do matrace investovat. Najdete u nás matrace od 3 000 Kč/kus po 25 000 Kč/kus. Vyšší cena má vždy své opodstatnění, což určitě pocítíte, jakmile na matraci ulehnete.

 

Nosnost matrace: Pokud sháníte matraci pro silnější postavu, určitě se orientujte i podle nosnosti matrace. Nosnosti mají matrace různé cca od 100 Kg až po 180 Kg.

 

Uložení na rošt: Také se doma podívejte, pokud si nejste jisti, jaké máte rošty. Né všechny matrace jsou vhodné například na motorový rošt. I toto nezapomeňte prodejci sdělit.

Magnistrech 3.jpeg
bottom of page