top of page

Kupuji nový polštář, jak vybrat?

Kupuji nový polštář, jak vybrat?

Stejně tak, jak je důležitý výběr správné postele nebo matrace, je důležitý výběr i správného polštáře. Polštářů je na trhu velký výběr a zákazník tak bývá často bezradný, co má vlastně hledat. Proto Vám přinášíme pár základních rad, kterými se můžete při nákupu řídit.

Při výběru polštáře musíme brát v potaz polohu, ve které nejčastěji spíme. Pokud rádi usínáte v poloze na boku, je vhodné zvolit vyšší pevný anatomický polštář, který bude sloužit jako podpěra pro Vaši hlavu a opora pro krční páteř a ramena. Pro ty, kteří nejraději usínají na zádech, je tento polštář také vhodný a pro jedince, kteří mají problém s chrápáním, doporučujeme zvolit polštář proti chrápání. Pokud neusnete jinak, než na břiše, polštář by měl být měkký a nízký, abyste nenamáhali svou páteř. Vhodné je zvolit plochý polštář plněný mikrovláknem nebo hedvábím, aby se přizpůsobil Vaší hmotnosti.

Dalším kritériem při výběru polštáře je tvar. Na trhu je široká škála tvarů polštářů, ale většina lidí sáhne po klasice, tedy po obdélníkovém tvaru. Tento polštář je vhodný pro ty, kteří spí na břiše.

Pokud spíte však na zádech nebo na boku, hledejte v řadách anatomických polštářů. Jsou specifické anatomickým tvarem, který kopíruje zakřivení krční páteře. Anatomické polštáře jsou dále vhodné pro ty, kteří mají problémy s páteří nebo jim chtějí předcházet. Náplň polštáře je další věc, kterou není radno podcenit při výběru polštáře. Materiálů je mnoho a každý si najde to své. Doba, kdy byl co polštář, to několik kilo peří, je dávno pryč, o to víc se nám otevírá možností a variant provedení.

 

První variantou je paměťová pěna. Jedná se o materiál, který byl původně vyvinutý pro astronomické účely NASA. Tento materiál je jedinečný tím, že se přizpůsobí tělesné teplotě, ale také tvaru těla. Tyto polštářky nepodléhají deformacím, jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, jelikož paměťová pěna je odolná vůči roztočům.

Další variantou je duté vlákno. Je skvělou náhradou peří, jelikož jej můžete bez obav prát. Polyesterová vlákna mají nízkou schopnost navlhnout a i u tohoto materiálu platí, že je vhodný pro alergiky.

Polštář můžete mít dále vyplněn například kokosovou pěnou, která je méně tradiční, zato vyniká v mnoha ohledech, jako je jemnost, elasticita a také krásná vůně.

Těmito materiály však výběr nekončí. Zákazníci, kteří rádi investují do pohodlí a zdraví svého těla mohou najít na trhu luxusní polštáře plněné například pěnou s extraktem Malvy (Sléz lesní), která má protizánětlivé a zklidňující vlastnosti nebo třeba polštáře s paměťovou pěnou obohacenou o extrakty z Aloe Vera. Tyto produkty nabízí značka Magniflex. Výhodou produktů této značky je také snížená 15% sazba DPH, díky nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci EU. Polštáře Magniflex mají také snímatelné pratelné potahy, které zajišťují hygienické prostředí pro spánek.

Dolce Vita.jpeg
bottom of page